Головна Рослинництво Південна Америка розігріває кукурудзяно-соєві тренди, – Марія Колесник

Південна Америка розігріває кукурудзяно-соєві тренди, – Марія Колесник

У зимовий період найбільша увага світових аналітиків прикута до країн Південної Америки. Про це йдеться в аналітичному дослідженні заступника директора «ПроАгро Груп» Марії Колесник, опублікованому у журналі «The Ukrainian Farmer», повідомляє AgroTimes.

Як зауважила експерт, Бразилія є виробником сої номер один у світі, а в експорті кукурудзи разом з Аргентиною посідає, відповідно, друге та третє місця. Через негативний вплив природного явища La Niña регіон потерпає від значної посухи, що постійно змушує аналітиків коригувати свої прогнози та оцінки. Погодні умови першої половини зими для цього регіону виявилися доволі строкатими – в деяких районах Бразилії були зафіксовані антирекорди за сухістю за останні 40 років, що спричинило загрозу зниженню цьогорічної врожайності сої в середньому на 35–50%.

Попри погодні негаразди, відповідно до січневого прогнозу USDA, в Бразилії у 2020/21 МР очікується збільшення виробництва сої у порівнянні з попереднім сезоном, відповідно, на 7 млн. тонн, до 133 млн. тонн, а в Аргентині — лише на 0,2 млн. тонн, до 48 млн. тонн. Водночас експорт соєвих бобів із Бразилії прогнозувався на рівні всього 85 млн. тонн проти 92 млн. тонн у 2019/20 МР, а для Аргентини — 7 млн. тонн проти 10 млн. тонн торік.

Марія Колесник зазначила, що експерти Зернової біржі Буенос-Айресу (BAGE) оцінюють цьогорічний врожай сої в Аргентині більш критично – лише у 46 млн. тонн. Обсяг виробництва соєвих бобів в Бразилії фахівці IHS Markit так само, як і американські урядові аналітики, прогнозують на рівні 133 млн. тонн, а аналітики бразильської Soybean And Corn Advisor – 129 млн. тонн. Водночас після проведення польових досліджень експерти консалтингової компанії AgResource оцінюють його лише у 128 млн. тонн. Вагомим є той факт, що внаслідок несприятливих погодних умов станом на кінець січня в Бразилії соя зібрана лише з 0,7% посівних площ, про що повідомила агенція AgRural.