Головна Війна проти України Супермаркети у Європі обмежують продаж борошна та олії

Супермаркети у Європі обмежують продаж борошна та олії

supermarket prod

Мережі супермаркетів у Греції заявили, що обмежують кількість борошна та соняшникової олії, яку можуть купити покупці, після зростання попиту через побоювання, що поставки будуть скорочені через війну в Україні.

Про це пише агентство Reuters, передає «ПроАгро Груп».

Чотири грецькі мережі супермаркетів – AB, Sklavenitis, Kritikos і My Market – заявили, що цього тижня вони обмежили покупки борошна та олії в інтернеті, а в деяких випадках і в магазинах. AB заявила, що встановила обмеження в 3 пакети борошна та 3 пляшки олії на одного покупця.

Генеральний секретар з питань торгівлі та захисту прав споживачів Сотіріс Анагностопулос повідомив, що попит на деякі продукти за останні тижні збільшився втричі, тому що покупці роблять запаси. Цього тижня уряд заявив, що поки дефіциту не було. Офіційні особи трьох мереж супермаркетів підтвердили це 24 березня.

«Причина обмеження на ці продукти має виключно запобіжний характер, оскільки наші клієнти стурбовані війною в Україні», – сказав представник мережі супермаркетів AB.

Офіційні особи трьох інших мереж супермаркетів також повідомили, що вони ввели обмеження на продаж борошна та олії.

Греція імпортує близько 250 тис. тонн м’якої пшениці з Росії та України, що становить близько 30% від загального обсягу імпорту пшениці, заявив міністр сільського господарства раніше цього місяця.

Раніше уряд Греції попросив постачальників, таких як супермаркети та інші підприємства роздрібної торгівлі продуктами харчування, декларувати запаси продуктів, включаючи добрива, корми для тварин, зернові, борошно, соняшникову та інші рослинні олії.

Іспанські супермаркети також обмежили покупку соняшникової олії кількома пляшками на людину. Деякі супермаркети в Італії вжили аналогічних заходів.

Кілька мереж супермаркетів у Бельгії вирішили обмежити продаж борошна, олії та консервованих овочів через те, що люди почали їх масово скуповувати.