Попри відновлення експорту з України, світ рухається до найменших запасів зерна за останні роки, оскільки поставки надто малі, а врожаї інших великих виробників зернових менші, ніж спочатку очікувалося.
Про це пише Reuters, аналізуючи дані щодо поставок зерна та прогнозів урожаю, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на «Економічну правду».
Імпортери, виробники продуктів харчування та тваринники сподівалися, що доступність врожаю покращиться після того, як цього літа Україна, вражена війною, відновила поставки з чорноморських портів, а американські фермери висадили великі врожаї.
Але очікується, що Сполучені Штати, провідний у світі виробник кукурудзи, зберуть найменший урожай кукурудзи за останні три роки. Посуха також завдала шкоди європейським врожаям і загрожує майбутньому посівному сезону в Південній Америці”, – пише агентство.
До кінця врожайного 2022/23 року світових запасів кукурудзи вистачить лише на 80 днів споживання, що на 28% менше, ніж п’ять років тому, і є найнижчим рівнем з 2010/11, згідно з даними, зібраними для Reuters Міжнародною радою по зерну.
У зв’язку з цим світові посадовці стурбовані. Так, Світовий банк виділив $30 млрд. для компенсації дефіциту продовольства, що погіршився внаслідок війни, а президент США Джо Байден минулого тижня оголосив про виділення майже $3 млрд. додаткового фінансування для продовольчої безпеки.