Головна Війна проти України Тридцять перша доба героїчного спротиву України рашистській навалі

Тридцять перша доба героїчного спротиву України рашистській навалі

Розпочалася тридцять перша доба героїчного протистояння українського народу російському воєнному вторгненню.

Згідно з ранковим зведенням Генштабу Збройних Сил України,  противник продовжує ведення повномасштабної збройної агресії проти України. На окремих напрямках ворог не полишає спроб ведення штурмових дій, здійснює авіаційні нальоти та намагається нанести вогневе ураження окремим підрозділам Збройних Сил України. Успіху не має.

Ворог здійснив розгортання практично всіх підрозділів росгвардії, які дислокувалися на тимчасово окупованій території АР Крим та у окремих районах Херсонської, Запорізької та Донецької областей, з метою придушення спротиву мешканців Херсона, Генічеська, Бердянська та в окремих районах міста Маріуполя.

Окупанти намагаються активізувати діяльність диверсійно-розвідувальних груп на території Києва з метою дестабілізації суспільно-політичної обстановки, порушення системи державного та військового управління. Це пояснюється неспроможністю швидко поповнити втрати, здійснити належне перегрупування і застосування військ для підтримання необхідного темпу ведення бойових дій та досягнення кінцевої мети війни.

З врахуванням високого рівня безповоротних та санітарних втрат збройних сил російської федерації та залучення до бойових дій військовослужбовців строкової служби, проведення весняної призовної кампанії 2022 року, яка розпочинається 1 квітня цього року, може стати проблемною.

До того ж, проглядається тенденція різкого зниження кількості контрактників у співвідношенні до строкової служби. Таким чином, погіршення соціальної складової внаслідок міжнародних санкцій та втрати в ході війни у найближчі тижні ймовірно загострять проблему комплектування російського війська якісним персоналом.

Крім того, техніка що надходить зі складів зберігання та арсеналів до окупаційних підрозділів, що намагаються відновити боєздатність, перебуває у незадовільному технічному стані внаслідок недбалої попередньої експлуатації та тривалого зберігання.

Угруповання Сил оборони продовжує вести оборонну операцію на визначених напрямках, проводить стабілізаційну операцію, виконує завдання територіальної оборони.

Так, угруповання сил і засобів оборони міста Києва продовжує відбиття наступу противника, нанесення йому вогневого ураження та утримання раніше визначених оборонних рубежів.

На Донецькому і Луганському напрямках угрупованням Об’єднаних сил відбито всі ворожі атаки та завдано суттєвих втрат російським загарбникам. Українськими воїнами знищено 8 танків, 17 одиниць броньованої та 11 одиниць автомобільної техніки противника. Втрати загарбників у живій силі склали близько 170 осіб. Підрозділами протиповітряної оборони збито 3 літаки та 3 БПЛА ворога.

Угруповання Повітряних Сил Збройних Сил України за попередню добу знищило 12 повітряних цілей ворога (3 літаки, 3 БПЛА, вертоліт та 5 крилатих ракет). Ударна авіація Повітряних Сил під прикриттям винищувачів завдала нищівних ракетно-бомбових ударів по колонах техніки та скупченнях військ окупантів.

За даними Генштабу, загальні бойові втрати противника з 24.02 по 26.03 орієнтовно склали:

 • особового складу – близько 16,4 тис. осіб, станом на 25.03 – близько 16,1  тис. осіб;
 • танків – 575 од., за останню добу – 14 од.;
 • бойових броньованих машин – 1640 од., за останню добу – 15 од.;
 • артилерійських систем – 293 од., за останню добу – 2 од.;
 • ракетних систем залпового вогню – 91 од., за останню добу – 1 од.;
 • засобів ППО – 51 од., за останню добу – 2 од.;
 • літаків – 117 од., за останню добу – 2 од.;
 • гелікоптерів – 127 од., за останню добу – 2 од.;
 • автомобільної техніки – 1131 од., за останню добу – 42 од.;
 • кораблі/ катери – 7 од., за останню добу – 2 од.;
 • цистерн з ПММ – 73 од., за останню добу – 1 од.;
 • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 56 од., за останню добу – 3 од.;
 • спеціальна техніка – 19 од., за останню добу – 1 од.;
 • пускові установки ОТРК/ТРК – 2 од.

Дані уточнюються. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій.

Вірте у Збройні Сили України! Разом переможемо! Слава Україні!