Головна Війна проти України Тривале зберігання зерна на елеваторах позначиться на його якості

Тривале зберігання зерна на елеваторах позначиться на його якості

У заявах можновладців про те, що наявних в Україні запасів зерна вистачить для внутрішнього споживання протягом кількох років, ігнорується кілька важливих моментів, зазначає «ПроАгро Груп».

По-перше, враховуються й ті запаси, які опинилися на тимчасово захоплених ворогом територіях, але лише після звільнення цих територій можна буде оцінити їх реальний обсяг і стан, зокрема, придатність до споживання.

По-друге, більшість елеваторів в Україні ніколи не орієнтувалися на тривале зберігання зерна: їхні технологічні регламенти розраховані на доробку і подальшу перевалку збіжжя протягом кількох місяців. Багато підприємств не зможуть їх змінити й оперативно перейти на інші з цілком об’єктивних причин.

Зокрема, про це у своїй колонці в AgroTimes пише заступник генерального директора ТОВ «Сол АГРО» Сергій Щербань.

«Враховуючи скорочення логістичних потужностей в умовах війні, на підприємствах, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях або де ведуться активні бойові дії, якість близько 10-15% зерна знизиться. І це за умови, що війна завершиться прямо зараз. Якщо ж бойові дії продовжаться до літа, шкідники зроблять свою справу й ми нічого не зможемо вдіяти підручними засобами. Відповідно піде різке падіння якості та об’єму зерна», – зауважив фахівець.

Також він висловив думку, що до війни усі учасники ринку зернозберігання намагалися стати елеваторними монстрами.

«Зараз підприємства воліють бути більш локальними й будуватимуть елеватори з мінімальним зберіганням й максимальною швидкістю приймання та відвантаження зерна. Такі потужності потребують мінімальних інвестицій й дозволяють грати «в швидку». Бо, наприклад, якщо підприємство має потужності на 500 тис. тонн й його знищить ворог, фактично регіон залишиться без можливості зберігати зерно», – зазначив Сергій Щербань.

Він наголосив, що у воєнних умовах Україні потрібно багато невеликих підприємств, що дозволить максимально зберегти елеваторну інфраструктуру.

Перегляди: 7