Народні депутати подали на розгляд Верховної Ради проєкт закону №5657 «Про фортифікацію борошна». Головною метою нововведення є боротьба з дефіцитом вітамінів і корисних мікроелементів в українців, а також поліпшення демографічної ситуації в країні.
Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на Elevatorist.com.
У пояснювальній записці до документу зазначається, що в обов’язковому порядку пшеничне борошно вищого і першого сортів повинне збагачуватися фолієвою кислотою. Підприємства, що виробляють понад 150 тонн борошна на добу, будуть обов’язкові збагачувати його мікроелементами з 1 січня 2022 року, 50-150 тонн/добу – з 1 липня 2022 року, менше 50 тонн/добу – з 1 січня 2023 року.
Автори законопроєкту посилаються на досвід інших держав, де фортифікація борошна мікронутрієнтами стала звичною практикою (це близько 80 країн, серед яких США, Німеччина, Великобританія, Канада, Франція, Чилі, Угорщина та інші).
Також у пояснювальній записці зазначається, що міжнародні гуманітарні організації виступають виключно на користь фортифікації борошна: ООН, ЮНІСЕФ, Глобальний альянс з поліпшення харчування, Продовольча і сільськогосподарська Організація Об’єднаних Націй (ФАО) та інші.