Головна Новини Новини компаній Через надмірні опади “Сварог Вест Груп” засіяв ярими культурами лише 35% площ

Через надмірні опади “Сварог Вест Груп” засіяв ярими культурами лише 35% площ

Через надмірну кількість опадів, перенасичений вологою ґрунт затягується посівна кампанія. Корпорація “Сварог Вест Груп” ще не засіяла 35% площ, запланованих під ярі культури.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу компанії, залишилося досіяти сою і кукурудзу.

В умовах надмірної вологості ґрунту техніка не мала змоги вийти в поле. На території діяльності корпорації (Житомирська, Хмельницька, Чернівецька області) пройшли сильні дощі з грозами, а подекуди – і з градом. Кількість опадів, що випали за квітень-травень, досягла і перевищила кліматичну норму.

“Згідно з даними метеостанцій, найбільше постраждала від злив Чернівецька область”, – стверджує заступник начальника Центру точного землеробства Володимир Бортняк. Наприклад, у селі Дністрівка Кельменецького району Чернівецької області за квітень-травень випало 283,6 мм опадів, що перевищує минулорічний показник (80,2 мм) в 3,5 раза.

Сільськогосподарські культури зараз перебувають у сильно зволоженому ґрунті. Через рясні дощі відбулося часткове вимивання посівів деяких культур. Також унаслідок великої кількості опадів рослини уражуються хворобами, які впливають на їхній ріст і розвиток. Крім того, за підвищеної зволоженості неможливо проводити жодних агрохімічних робіт, адже засоби захисту не встигатимуть проявити свою дію на шкідниках і бур’янах.

“Втрата посівів, невчасний обробіток культур та внесення добрив на ранні зернові/зернобобові культури, які уже зійшли, – неабиякий вплив на урожайність. Відповідно кількісні та якісні показники можуть знизитися”, – зазначив член ради директорів “Сварог Вест Груп”, виконавчий директор (проект “Рослинництво”) Сергій Філюк.

Однак великий запас вологи у ґрунті – це не лише негативний фактор. Це ресурс, який дозволить рослинам активно розвиватися за умови покращення погоди найближчим часом.

Перегляди: 0