Головна Новини Ринок України На українському ринку може виникнути дефіцит якісної моркви

На українському ринку може виникнути дефіцит якісної моркви

8

Ситуація на ринку моркви України наразі залишається доволі стабільною, проте більшість гравців відзначають суттєве скорочення пропозиції продукції високої якості.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу Української плодоовочевої асоціації, вже у квітні-травні на українському ринку пануватиме дефіцит якісної моркви.

“Минулого року в першій половині березня пропозиція моркви на ринку України помітно знизилась, що спровокувало зростання цін, яке, до речі, тривало до кінця сезону. В поточному році більшість фермерів розраховують на повторення такого сценарію, тож деякі з них навіть відмовляються від активних продажів в очікуванні на подорожчання”, – коментує ситуацію головний аналітик УПОА Тетяна Смірнова.

За її словами, в поточному сезоні відсоток некондиційної продукції у врожаю значно більший, ніж торік, через погодні негаразди. Підтвердження цьому ми можемо побачити на поличках супермаркетів: у більшості випадків пропонується морква досить невисокої якості. Крім того, фермери вже повідомляють про проблеми зі зберіганням цих коренеплодів, отже не виключно, що вже незабаром покупці будуть відчувати проблеми у придбанні необхідних обсягів моркви високої якості.

При цьому аналітик відмічає, що наразі морква в українських господарствах уже коштує 6-7,5 грн/кг, тобто на 7-9% дорожче, ніж на початку весни 2018 року. Це при тому, що, згідно з офіційними даними, валовий збір цієї продукції в Україні перевищує минулорічні показними.