Головна Новини Ринок України Покращено прогноз урожаю та експорту зернових

Покращено прогноз урожаю та експорту зернових

Українська зернова асоціація в своєму липневому звіті покращила прогноз врожаю 2020/2021 МР порівняно з червневим – з 97,1 млн т до 100 млн т. Також зріс і прогноз щодо експорту зернових та олійних в новому маркетинговому році з 58,2 млн т до 61 млн т. Попередній рекордний врожай в 2019/2020 маркетинговому році сягнув 98,4 млн т, а експорт – 62 млн т.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на uga.ua, збільшення прогнозу валового врожаю та експорту відбулося завдяки покращенню прогнозу врожаю ячменю та кукурудзи, урожай якої може встановити новий абсолютний рекорд для України як з виробництва, так і експорту. Так, аналітики УЗА покращили прогноз врожаю кукурудзи – до 38,9 млн т (попередній прогноз 36,8 млн т), а експорт може сягнути – 33 млн т. Минулого маркетингового року врожай кукурудзи встановив рекорд – 35,2 млн т, а експорт склав 30,3 млн т.

Прогноз врожаю пшениці цього року не змінився і залишився на рівні 26,8 млн т, показник експорту теж залишився на тому ж рівні – 18 млн т. В 2019/2020 маркетинговому році урожай пшениці сягнув рекордних 28,2 млн. т, а експорт – 20,6 млн т.

Також зріс прогноз врожаю ячменю в цьому році з 7,6 млн т до 8,2 млн т, експорт – з 3,8 млн т до 4,2 млн т. Минулий рік врожай ячменю теж був рекордним і сягнув 9 млн т, експорт склав 5 млн т.

Прогноз цьогорічного врожаю цілком відповідає усталеному тренду останніх років, коли валовий збір врожаю зернових та олійних перевищував 90 млн. т. В середньостроковій перспективі УЗА прогнозує зростання врожаю до 113 млн т, а експорт за цих умов може сягати 75 млн. т.

Україна входить до п’ятірки провідних країн експортерів зернових за всіма основними зерновими культурами, а за грошовою оцінкою 2019 року наша країна посіла друге місце після США за експортом зернових з показником $9,6 млрд, обійшовши Аргентину ($9,3 млрд) та Росію ($7,9 млрд).

УЗА завжди наголошує, що Україна сьогодні є важливим глобальним гравцем ринку зернових та одним із ключових суб’єктів забезпечення продовольчої безпеки у світі. Адже Україна приєдналася до групи 20 країн, які взяли на себе зобов’язання не обмежувати експорт продовольства в умовах пандемії та карантинних обмежень, і забезпечила собі репутацію надійного постачальника продовольства. В Україні ж аграрний експорт забезпечує близько 40% валютних надходжень країни і сьогодні, коли всі інші сектори економіки відчувають стагнацію, є запорукою для економічної стабільності в країні.