Головна Новини Ринок України Які суб’єкти господарювання найактивніше кредитуються

Які суб’єкти господарювання найактивніше кредитуються

У 2020 році уряд направив аграріям 125 млн грн на часткову компенсацію відсотків за користування кредитами. Найактивніше кредитується галузь тваринництва, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agro.me.gov.ua.

Так, загальний обсяг кредитів, залучений підприємствами, – 5 млрд грн, з них пільгових (підлягають компенсації) – 3,4 млрд грн, у тому числі: за видами діяльності позичальників: галузь тваринництва – 0,7 млрд грн (19,6%); інші галузі – 2,7 млрд грн (80,4%); за видами кредитів: короткострокові – 1,3 млрд грн (37,9 %); середньострокові – 1,5 млрд грн (44 %); довгострокові – 0,6 млрд грн (18,1 %);

Середні процентні ставки банків, під які суб’єкти господарювання АПК залучили кредити склали 14-16 % річних.

Із загальної кількості уповноважених банків, які підписали з Мінекономіки Меморандум про загальні засади співробітництва (33 банка), прийняли участь у наданні компенсації за кредитами 19 банків.

Мінекономіки 3 серпня затвердило розподіл коштів у розмірі 124,9 млн грн для компенсації суб’єктам господарювання АПК за фактично сплачені відсотки за користування кредитами за січень-червень 2020 року. Станом на сьогодні кошти направлені на уповноважені банки, які в свою чергу спрямують їх на виробників. Кошти отримають 696 позичальників, які подали заявки до уповноважених банків (2 підприємства провадять діяльність як у галузі тваринництва так і за іншими видами), у тому числі, які провадять діяльність: у галузі тваринництва – 48 підприємств; за іншими видами – 650 підприємств.