Головна Новини Ринок України В Україні збільшено прогноз виробництва усіх зернових

В Україні збільшено прогноз виробництва усіх зернових

80

“ПроАгро Груп” з посиланням на agrotimes.ua інформує, що заступниця директора ProAgro Group Марія Колесник збільшила прогноз виробництва зерна в Україні, порівняно із власною липневою оцінкою, на 1,9 млн тонн, або на 2,6%. Наразі майбутній врожай зернових аналітик оцінює у 76,15 млн тонн. Серпневе підвищення обсягів виробництва стало можливим внаслідок аналізу даних, які надходять з полів, та уточненням посівних площ.

За словами Марії Колесник, цьогорічне виробництво пшениці в нашій країні становитиме 26,6 млн тонн, що на 520 тис. тонн вище за прогноз липня, але на 1,7 млн тонн (6,1%) все ще поступатиметься рекордному врожаю сезону 2019/20 МР.

Більш оптимістично виглядає поточна ситуація на ринку ячменю, де прогноз виробництва було підвищено на майже 1 млн, або на 12,5%, до 8,6 млн тонн. В разі якщо прогнози, анонсовані аналітиками, отримають своє підтвердження, то цьогорічний врожай українського ячменю поступатиметься минулорічному лише на 3,5%.

Урожай кукурудзи за попередніми прогнозами перевищить 38,8 млн тонн, але визначальним для цієї культури все ж буде погода, яка матиме місце протягом серпня.

Щодо експорту, то, виходячи із балансних розрахунків, у сезоні 2020/21 МР наша країна зможе поставити на світові ринки 57,5 млн тонн зерна, з яких 18,4 млн тонн становитиме пшениця, 4,95 млн тонн – ячмінь і 33,3 млн тонн – кукурудза.