Головна Новини Ринок України Як збільшити потужності вітчизняного виробництва мінеральних добрив

Як збільшити потужності вітчизняного виробництва мінеральних добрив

Олександр Іващенко, академік НААН, переконаний, що першочерговим для української аграрної галузі є налагодження потужного вітчизняного виробництва мінеральних добрив, насамперед фосфорних і калійних на основі своєї мінеральної сировини.

“Доцільно було б до наявних у нас на Поліссі та в Донбасі скромних покладів фосфоритів залучити вітчизняну хімічну науку й технологів для створення сучасної технології переробки та проєктування технологічної лінії добування такої сировини, її збагачення і хімічного удосконалення й промислового виробництва якісних сучасних фосфорних добрив”, – цитує його слова “ПроАгро Груп” з посиланням на agrotimes.ua.

У найближчі десятиліття така тематика та розробки будуть дуже актуальними. Наявність власних альтернативних шляхів подолання світового фосфорного дефіциту будуть дуже потрібними для стабільної роботи агарного сектору країни, додав академік. За приклад підходу до проблеми варто взяти досвід Японії. Практично не маючи в надрах країни мінеральної сировини, вони раціонально й дуже ефективно використовують навіть океанічну воду як сировину та джерело необхідних для роботи сучасної економіки речовин.

“Ситуація з калійними добривами подібна. Родовища калійних солей у Стебнику та Калуші варварським використанням і примітивними технологіями добування занапастили. Коли до них дійдуть руки цивілізованих господарів – невідомо”, – констатує Олександр Іващенко.