Головна Логістика Аграрії все більше занепокоєні станом вантажоперевезень на «Укрзалізниці»

Аграрії все більше занепокоєні станом вантажоперевезень на «Укрзалізниці»

Через хронічні проблеми «Укрзалізниці», ситуація з перевезеннями залізницею значно погіршилася – оборотність вагонів зросла і вантажі довго простоюють у дорозі.

Про це заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на OBOZREVATEL.

«Ми маємо локомотивний парк, зношений на 96%. Ми маємо невирішені проблеми самої інфраструктури – приблизно 35% шляхів, принаймні станом на літо цього року, вимагали капітального ремонту або реконструкції. Ми маємо «вузькі шийки» в портах, бо там пропускна спроможність колій є недостатньою. Порти можуть вантажити більше, ніж на них можна завезти! І ніхто цим не займається», – розповів Соколов.

Він зазначив, що через постійне відкладання реформи «Укрзалізниці» з кожним роком проблеми з перевезеннями зростають, і зараз ситуація стає критичною. При тому що тарифи на перевезення вантажів постійно підвищуються.

«Якщо все буде валитися і зростатиме вантажообіг? Буде відбувається те, що відбувається, коли зростають терміни оборотності вагонів. І, давайте називати речі своїми іменами: коли там деякі вагони просто стоять кинуті без локомотивів, то з них крадуть продукцію – зерно, олію , паливо тощо», – пояснив Соколов.

Раніше в ЦТС повідомили, що останні місяці оборот вантажних вагонів на залізниці значно зріс, що негативно позначається на роботі бізнесу, і наголосили на необхідності термінового проведення реформи компанії, а також інвестицій у модернізацію інфраструктури.