Головна Економіка і аграрна політика Меморандум щодо стабілізації цін на газ не працює, можливе зростання цін на...

Меморандум щодо стабілізації цін на газ не працює, можливе зростання цін на хліб

Об’єднання підприємств хлібопекарської промисловості «Укрхлібпром» заявляє, що Меморандум щодо стабілізації цін на газ не працює, можливе зростання цін на хліб.

«Меморандум від 31 грудня 2021 року, підписаний представниками хлібопекарських і борошномельних асоціацій, поки не працює, оскільки питання забезпечення хлібопекарських і борошномельних підприємств газом за пільговою ціною перебуває на стадії узгодження», – повідомив генеральний директор «Укрхлібпрому» Олександр Васильченко, передає  «ПроАгро Груп» з посиланням на «Українські новини».

За його словами, ціна на газ для підприємств за рік зросла в 10 разів, підприємства укладають договори щодо ринкової вартості газу від 47 тис. гривень до 58 тис. гривень із ПДВ за 1 тис. кубометрів.

Він зазначив, що на 11 січня 2022 року реального рішення щодо постачання газу за пільговою ціною поки немає.

«Підприємства зазнають збитків. Як проміжне рішення – досягнуто домовленості, насамперед із великими торговими мережами, щодо підвищення цін на масові види хліба в січні – на 10%. Якщо пільгова ціна на газ для хлібопекарських підприємств не стане реальністю – слід очікувати подальшого різкого зростання цін на хліб та хлібобулочні вироби», – зазначив Васильченко.

Як повідомлялося, 31 грудня 2021 року у Мінагрополітики відбулося підписання меморандуму про взаєморозуміння щодо стабілізації цін на природний газ власного видобутку для задоволення потреб суб’єктів господарювання, які виробляють товари, що мають істотну соціальну значущість.