Головна Економіка і аграрна політика Пільгові ціни на газ для виробництва харчових продуктів закріпили у меморандумі

Пільгові ціни на газ для виробництва харчових продуктів закріпили у меморандумі

В останній день 2021 року відбулося підписання меморандуму про взаєморозуміння щодо стабілізації цін на природний газ власного видобутку для задоволення потреб суб’єктів господарювання, які виробляють товари, що мають істотну соціальну значущість. Зокрема, йдеться про хліб (житній і батон), борошно, молочну продукцію, олію, яйця та курятину, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства аграрної політики та продовольства.

Документ підписали міністр агрополітики Роман Лещенко, голова Спілки молочних підприємств Вадим Чагаровський, директор «Національної асоціації молочників України «Укрмолпром» Василь Бондаренко, голова «Союзу птахівників України» Олександр Бакуменко, директор громадської спілки «Борошномели України» Родіон Рибчинський, голова «Укрхлібпрому» Олександр Васильченко, президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко, генеральний директор «Укроліяпрому» Степан Капшук.

Роман Лещенко зазначив, що стабілізація цін на природний газ власного видобутку є одним з найважливіших питань Уряду, адже цьогоріч у світі спостерігається рекордне зростання ціни на газ.

«Для збереження цінової стабільності на соціально значущі товари, за рішенням Уряду та Президента України була напрацьована дорожня карта підтримки ключових галузей харчової промисловості. Підписання меморандуму – це свідчення того, що взаєморозуміння між державою та бізнесом є:  компромісні рішення знайдені. Ми хочемо запропонувати галузі в умовах підвищення цін по енергоносіях  через енергетичну біржу забезпечити їх газом власного видобутку за доступною ціною», – наголосив міністр.

За умовами меморандуму,  сторони об’єднали зусилля для створення сприятливих  умов для виробників, які виробляють соціально значущі товари з метою стабілізації ціни на природний газ власного видобутку на засадах законності, прозорості, чесної конкуренції та соціальної відповідальності. 

Роман Лещенко додав, що урядом визначено оптимальний граничний рівень постачальницько-збутової надбавки до ціни природного газу власного видобутку на рівні не більше 25 відсотків для задоволення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів.