Головна Логістика Мінагрополітики проти дискримінації вантажовідправників за порушення вимог вагового контролю

Мінагрополітики проти дискримінації вантажовідправників за порушення вимог вагового контролю

В Мінагрополітики відбулося засідання робочої групи з оперативного вирішення питань логістики у сільському господарстві , на якому, зокрема, було обговорено перспективи прийняття проєкту Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо усунення дискримінації вантажовідправника за порушення вимог вагового контролю».

Як повідомляє «ПроАгро Груп», перший заступник міністра Тарас Висоцький зазначив, що Мінагрополітики підтримує вказаний законопроєкт та висловив сподівання, що Верховна Рада розгляне його вже наступного пленарного тижня.

«У разі прийняття цього законопроєкту за основу, ми виступимо з ініціативою організації окремого діалогу на базі Комітету з питань транспорту та інфраструктури та профільного підкомітету. Буде логічно залучити у процес обговорення редакції до другого читання представників логістичного штабу», – зазначив Тарас Висоцький.

Своєю чергою, представник Директорату залізничного транспорту Мінінфраструктури Олена Гаркавенко висловила оптимістичний прогноз щодо проєкту Закону України «Про залізничний транспорт України» та прийняття його у першому читанні на початку ІІ кварталу поточного року. Наразі законопроєкт знаходиться на фінальній стадії – триває робота над опрацюванням пропозицій від бізнесу.  Вже найближчим часом його буде надано громадськості для обговорення.

Окремо на засіданні обговорили реалізацію проекту раннього відповідального планування вантажних перевезень.

За словами директора Департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Андрія Мірошнікова, впровадження довгострокового планування дає можливість завчасно планувати перевезення з часовим горизонтом до 6 місяців. Деякі контрагенти вже скористалися цією можливістю через «Прозорро.Продажі» та викупили 9 маршрутів на місяць до травня 2022 року, але це лише 2,5% від можливостей АТ Укрзалізниці. Наразі обговорюється можливість та особливості адміністрування планування вантажних перевезень, а також відповідальності всіх учасників перевезень в часовому горизонті 12 місяців.