Головна Війна проти України На Запоріжжі аграрії почали посівну, але повної інформації про її перебіг немає

На Запоріжжі аграрії почали посівну, але повної інформації про її перебіг немає

Через окупацію деяких територій військова адміністрація Запорізької області немає повної картини щодо проведення посівної, окрім Запорізького району.  Про це під час наради з керівниками територіальних громад  розповів начальник управління розвитку рослинництва та сільської місцевості департаменту агропромислового розвитку Запорізької ОВА  Олександр Ясинецький, передає «ПроАгро Груп».

Наразі відомо, що станом на 30 березня в області було посіяно 470 гектарів гороху, 15 гектарів ячменю. Також в області посіяно більше 800 гектарів озимої культури, які в першу чергу потрібно зберегти. Олександр Ясинецький зазначив, що цього року аграріям краще звернути увагу на менш енерговитратні культури.

Важливим питанням у період посівної є постачання палива. Його доставка на окремі території може бути проблематичною. Цим питанням, зазначили в ОВА, буде займатися Міненерго. Паливо буде доставлятися у різні точки і повідомлення про це будуть надходити безпосередньо кожному суб’єкту.

Разом з тим Сили оборони Запорізького краю  повідомляють, що дії рашистських військ на території області загрожують зривом посівної. Так, у місті Гуляйполе внаслідок дій російських військових була знищена сільськогосподарська техніка одного з підприємств, яке повинно було розпочати весняні польові роботи.