Головна Логістика «Ніка-Тера» збільшила потужності перевалки рідких добрив

«Ніка-Тера» збільшила потужності перевалки рідких добрив

Порт «Ніка-Тера» увів в експлуатацію потужності одноразового зберігання карбамідно-аміачної суміші обсягом 6 тис. тонн, до кінця лютого планується їхнє збільшення до 15 тис. тонн. Про це повідомляє «ПроАго Груп» з посиланням на інформацію підприємства.

В рамках проєкту проведено реконструкцію та розширення станції розвантаження вагонів під перевалку карбамідно-аміачної суміші (КАС) із залізничних цистерн на борт танкерів; прокладено два трубопроводи загальною протяжністю близько 1800 метрів для транспортування рідких добрив; в експлуатацію введено резервуари для накопичення та зберігання азотних добрив; вся технологічна інфраструктура для перевалки КАС утеплена та оснащена підігрівом. Інвестиції в проєкт склали понад 22,2 млн. гривень.

«На світовому ринку спостерігається стрімке зростання споживання КАС серед аграріїв. Проаналізувавши тенденцію, було прийнято рішення поліпшити інфраструктуру, необхідну для перевалки рідких добрив на експорт. Всі елементи цього проєкту важливі, але особливо важливо, що ми створили потужності для одноразового зберігання рідких добрив. Це дає нам виробничу гнучкість, дозволяє більш ефективно обслуговувати клієнтів, які відправляють рідкі добрива в інші країни. Це крок, який в першу чергу збільшить експортні можливості українських виробників добрив. Ми й далі будемо розширювати асортимент вантажів, з якими працюємо. Швидка адаптація і модернізація потужностей під нові запити клієнтів вкрай важлива в умовах жорсткої конкуренції за вантажопотоки», – прокоментував СЕО порту «Ніка-Тера» Алім Агакішиєв.

За оцінками аналітиків, український ринок споживає в рік близько 1,3 млн. тонн КАС. У жовтні 2021 року порт вперше здійснив перевалку рідкого КАСу з танкера каботажного плавання в морський танкер. Добрива було вироблено «Черкаським Азотом».