Головна Агрохімія Попри внутрішній дефіцит, у листопаді Україна експортувала 105 тис. тонн азотних добрив

Попри внутрішній дефіцит, у листопаді Україна експортувала 105 тис. тонн азотних добрив

Згідно з даними Держмитниці, за підсумками листопаду 2021 року експорт азотних добрив з України склав 105 тис. тонн на суму $62 млн.

Поставки відбувалися до Румунії, Болгарії, Аргентини, Італії, Угорщини та деяких інших країн, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Українського клубу аграрного бізнесу.

Найбільше було відправлено за кордон карбаміду – 63 тис. тонн. Також було експортовано 25,5 тис. тонн карбамідо-аміачної суміші (КАС) та 16 тис. тонн вапняково-аміачної селітри (ВАС). Водночас варто зазначити, що згідно з даними Держмитниці, КАС було експортовано за середньою ціною 317 $/тонна, тоді як його вартість на внутрішньому ринку України в цей період становила не нижче  600 $/тонна без ПДВ. Таким чином, це може бути свідченням демпінгового експорту дефіцитного товару.

«Як відомо, ціни на азотні добрива за 2021 рік зросли в 3 рази, в першу чергу  через здорожчання вартості природнього газу. В результаті на світовому та українському ринку очікується певний дефіцит азотних добрив. У відповідь на це деякі країни виробники азотних добрив почали обмежувати експортні поставки, визначаючи пріоритетом забезпечення своїх внутрішніх ринків, зокрема сільськогосподарських виробників», – розповів генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

Разом з тим,  за минулий місяць імпорт азотних добрив в Україну склав 275 тис. тонн на суму $136 млн.

«Такий обсяг імпорту значно перевищує показники попередніх місяців і зумовлений високою вартістю добрив на внутрішньому ринку України, а також певним дефіцитом азотних добрив на фоні надзвичайно високої вартості основної сировини для їх виробництва  та стримуванням продажів вітчизняними виробниками», – пояснив експерт.

Найбільше Україна імпортувала аміачної селітри – 82 тис. тонн, карбаміду – 70 тис. тонн, карбамідо-аміачної суміші (КАС) – 55 тис. тонн, безводного аміаку – 37 тис. тонн та сульфату амонію – 29 тис. тонн. Основними постачальниками азотних добрив в Україну в минулому місяці стали Білорусь,  Узбекистан, Російська Федерація, Казахстан, Польща, Болгарія, Литва, Грузія, Латвія та Туркменістан.