Головна Економіка і аграрна політика Ризику надмірного експорту пшениці немає, – Тарас Висоцький

Ризику надмірного експорту пшениці немає, – Тарас Висоцький

У Мінагрополітики на нараді з представниками зернового ринку презентовано попередні дані балансу попиту та пропозицій зернових та зернобобових культур у 2021/22 МР. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію міністерства.

Так, за попередніми розрахунками, загальний валовий збір по зерну буде складати 83,8 млн. тонн, з них пшениці 32,1 млн. тонн й 40 млн. тонн кукурудзи.

Щодо проміжних результатів по експорту зерна, за даними Держмитслужби України станом на за липень-січень 2021/22 МР експортовано 17 млн. тонн пшениці, з них 11 млн. тонн продовольчої пшениці та 5,6 млн. фуражної пшениці. Прогнозоване очікування залишку до експорту складає 8,2 млн. тонн, з них близько 2 млн. тонн це продовольча пшениця, 6,2 млн. тонн – фуражна.

«На сьогодні спостерігається деяке зниження темпів експорту зернових культур. Тому жодних ризиків стосовно надмірного експорту пшениці – немає. Саме збереження балансу і стабільності на зерновому ринку, а також вирішення спірних моментів є важливим завданням для нас», – зауважив заступник міністра Тарас Висоцький.

Крім того, учасники наради розглянули питання щодо актуального стану озимини та прогноз на 2023 рік по ранній посівній сільськогосподарських культур.