Головна Новини Земельне питання У системі «Прозорро.Продажі» оголошено майже 2,7 тис. земельних аукціонів

У системі «Прозорро.Продажі» оголошено майже 2,7 тис. земельних аукціонів

Станом на учора, 13 січня, в системі «Прозорро.Продажі» було оголошено 2 693 земельних аукціонів. З них 1800 аукціонів з оренди та 893 – із відчуження землі, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Загальна площа земель, яка пропонується до здачі в оренду, сягає майже 13 тис. га. Вартість таких лотів – 66 млн. гривень. Торги організовують 283 учасники.

У ТОП-5 за найвищою стартовою вартістю лотів – Одеська, Хмельницька, Кіровоградська, Київська, Львівська області. Найдорожча вартість річної оренди землі – на Одещині, де вона сягає понад 11 тис. гривень за гектар.

Загальна площа земельних ділянок, які продають через «Прозорро.Продажі», становить понад 1,3 тис. га. Усі ці лоти оцінюються в 776 млн. гривень. Заявки подали 168 організаторів. Тут за стартовою вартістю лотів серед лідерів Львівщина, Київщина, Закарпаття, Одещина, Харківщина.

Мова йде про приватні землі або землі не с/г призначення, адже відповідно до Земельного кодексу продаж земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності заборонений.  Зростання ціни на торгах уже сягає майже 200%.

Аукціонів з оренди та продажу суто с/г земель у системі оголошено 1918 (1416 – із оренди, 502 – із відчуження). Загальна площа земельних ділянок за аукціонами зі здачі с/г землі в оренду – 11 783 га, з продажу – 1076 га. Вартість лотів за аукціонами з оренди с/г землі – 26 млн. гривень, із відчуження – 170 млн. гривень.  Зростання ціни за лотами з землями с/г призначення сягає п’яти разів.