Головна Логістика «Укрзалізниця» не планує підвищення тарифів на вантажні перевезення у 2022 році

«Укрзалізниця» не планує підвищення тарифів на вантажні перевезення у 2022 році

АТ «Укрзалізниця» протягом 2022 року не планує нових етапів підвищення тарифів на вантажні перевезення, окрім того, що призначений на 1 січня.

Про це заявив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на «Укрінформ».

«Ті два підйоми тарифів, які вже були прийняті, доволі суттєво б‘ють по бізнесу. І для різних видів продукції це від +1,5 дол. до +2 дол. на тонну перевезень. У нас немає в планах на 2022 рік більше піднімати тарифи на вантажні перевезення», – сказав він.

Камишін зазначив, що кошти, отримані від підвищення тарифів, планується спрямувати на електрифікацію колій. За його словами, електрифікація залізничних колій здешевлює для компанії вартість перевезень утричі, що дозволяє не підвищувати тарифів надалі.

Попередній наказ Міністерства інфраструктури України про зміни тарифів на вантажні перевезення залізничним транспортом у два етапи набув чинності 17 серпня.

На першому етапі, який розпочався 17 серпня, передбачалося встановлення тарифу для вантажів позакласної групи на рівні вантажів 1-го тарифного класу, а також підвищення на 8% тарифів на перевезення вантажів 1-го та 2-го класів. Також на 51,8% зріс тариф на порожній пробіг вантажних вагонів.

На другому етапі, з 1 січня 2022 року, передбачається підвищення тарифу на 20,4% для вантажів 1-го класу та на 6,5% – для 2-го класу.

Перегляди: 3