Головна Економіка і аграрна політика В Україні удосконалюють фінансовий інструмент аграрних розписок

В Україні удосконалюють фінансовий інструмент аграрних розписок

Розроблений та доопрацьований законопроєкт №2805-Д, який дозволить зробити інструмент аграрних розписок дешевшим та швидшим для аграріїв, готується до першого читання Комітетом з питань фінансів. Про це розповів міністр агрополітики Роман Лещенко,  повідомляє «ПроАгро Груп».

«Стратегічне бачення Мінагрополітики щодо довгострокового розвитку агросектору передбачає кілька основних напрямків роботи, за якими необхідно забезпечити можливості залучення фінансування для агровиробників. Це і розвиток прозорого ринку землі, і реалізація проєктів зі зрошення, і збільшення врожайності та прибутковості агровиробництва», – зазначив міністр.

Він додав, що маючи перед собою такі завдання, необхідно використовувати максимум можливостей для покращення доступу до фінансування агровиробникам. Свого часу позитивний вплив на збільшення обсягів залученого фінансування аграріями створив інструмент аграрних розписок.

Від початку впровадження інструменту в 2015 році, ринок аграрних розписок виріс до значних обсягів у 12-13 млрд гривень фінансування щорічно. Розписки також були адаптовані у різні сегменти сільського господарства. Інструментом системно користуються сотні кредиторів. Тим не менше, подальше зростання обмежене фінансовими можливостями кредиторів.

«Для того, щоб зробити цей інструмент доступнішим, впродовж року Мінагрополітики спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією IFC та основними користувачами аграрних розписок працювали над модернізацією інструменту через законодавчі зміни. Законопроєкт №2805-Д пропонує впровадити оновлені аграрні розписки у формі неемісійного цінного паперу, що існуватиме в електронній формі в Реєстрі аграрних розписок. Автоматизація та впровадження цифрових рішень дозволить зробити інструмент дешевшим та швидшим, а також створить нові можливості для користувачів», – зазначив Роман Лещенко.

Серед нових переваг, які пропонуються:

  • можливість самостійно здійснювати операції з аграрними розписками в Реєстрі завдяки впровадженню сучасних цифрових рішень;
  • додаткові опції виконання аграрних розписок залежно від потреб агровиробників та кредиторів (розрахунок частинами за графіком тощо);
  • створення умов для надійного використання аграрних розписок у тваринництві, садівництві, кооперативах, секторі первинної переробки агропродукції;
  • розвиток можливостей рефінансування для кредиторів, для збільшення ліквідності та приваблення додаткового капіталу у галузь.

Роман Лещенко наголосив, що Міністерство аграрної політики та продовольства України працює з колегами з парламенту над тим, щоб законопроєкт був затверджений в першому читанні до кінця цього року.

За словами міністра, нові можливості аграрних розписок дозволять виробникам отримувати вчасне фінансування, підвищувати врожайність та прибутковість господарств, що буде основою для довгострокового розвитку сільського господарства країни. Законодавчі зміни також створять передумови для впровадження більш комплексних фінансових інструментів: як-от сек’юритизація сільськогосподарської дебіторської заборгованості, що дозволяє кредиторам залучати дешеве рефінансування з ринків капіталу.

Перегляди: 5