Головна Рослинництво Зернові В Житомирській області аграрії розпочали збір озимих зернових

В Житомирській області аграрії розпочали збір озимих зернових

Попри війну та, пов’язані з нею труднощі, жнива в Україні та на Житомирщині продовжуються й набирають обертів. Цього року у всіх категоріях господарств області до збирання підлягає 530,9 тис. га зернових та зернобобових культур, в тому числі 216,9 тис. га ранніх зернових культур, повідомляє «ПроАгро Груп».

За оперативними даними, які приводить Житомирська ОДА, ранні зернові та зернобобові культури в області зібрані на площі 42,8 тис. га, що складає 20% до запланованого, намолочено 164,5 тис. тонн зерна, середня урожайність становить 38 ц/га.

Зокрема, на сьогодні зібрано:

  • озимий ячмінь на площі 10,2 тис. га, або 92% до запланованого, намолочено 38,5 тис. тонн, середня урожайність становить 38 ц/га;
  • озима пшениця – 28,8 тис. га, або 24% до запланованого, при середній урожайності 40 ц/га, намолочено 115,2 тис. тонн зерна;
  • ячмінь ярий – 2,3 тис. га, або 11% до запланованого, намолочено 7,2 тис. тонн зерна при середній урожайності 31 ц/га;
  • горох зібраний на площі 1,5 тис. га, або 88% до запланованого, намолочено 3,6 тис. тонн, середня урожайність становить 24 ц/га.

В ОДА зазначають, що темпи збирання ранніх зернових та зернобобових культур дещо нижчі ніж у минулому році через несприятливі погодні умови, які складались протягом вегетаційного періоду. А недостатня сума ефективних температур стримувала достигання ранніх культур, тож урожайність цього року буде дещо нижчою, ніж у минулому році.

Перегляди: 0