Головна Війна проти України Вартість перевалки зерна можуть обмежити державним регулюванням, – Висоцький

Вартість перевалки зерна можуть обмежити державним регулюванням, – Висоцький

Про те, як найближчим часом вирішуватиметься проблема з завищеними цінами на перевалку українського зерна, а також як на перебігу посівної кампанії позначається дефіцит дизпалива та мінування раніше окупованих територій, розповів в ефірі телеканалу «Еспресо» перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький, передає «ПроАгро Груп».

«Створення надмірного попиту з боку охочих перевалити зерно дало можливість надавачам послуг, а це приватні компанії, суттєво збільшити вартість цих послуг. З точки зору економічного чи національного патріотизму це неправильно. Оскільки ринок не справляється, зараз обговорюються дві альтернативи: або компанії все-таки почнуть адекватно реагувати і повернуться до нормальних ринкових ставок, або буде запроваджено державне регулювання цін, як це є в сфері продажу пального чи соціально важливих продуктів харчування», – розповів Тарас Висоцький.

Він також зазначив, що через блокування українських портів мільйони тонн вітчизняної сільгосппродукції не можуть бути в необхідній кількості відправлені на експорт, що призвело до її суттєвого здорожчання на міжнародних ринках. Крім того, уже є перші сигнали її серйозного дефіциту в країнах Близької Сходу та Африки. Наразі зерно з України відправляється в основному залізницею та автошляхами.

Стосовно ситуації з пальним, то, як зазначив перший заступник міністра, ситуація складна, але не загрозлива.

«У цілому скасування акцизу і зменшення ПДВ на пальне дозволило зробити його більш доступним, ніж це могло б бути. На сьогодні аграрії в основному купують середній або великий гурт, тобто йдеться не про роздрібну реалізацію. Ми тримаємо руку на пульсі. У нас нема жодної зупинки посівної через відсутність дизпалива, хоча ситуація справді складна», –  розповів він.

Щодо розмінування територій, то Мінагрополітики в цьому напрямі працює плідно з ДСНС.

«Ми запустили платформу спільно з ДСНС, де отримуємо заявки на розмінування. На сьогодні маємо вже понад 400 заявок на площу близько 100 тис. га земель. Виконавши на деокупованих територіях роботу з розмінування протягом минулих тижнів бачимо, що критичного недосіву площ не буде. Хоча частково посівні площі зменшаться – приблизно на декілька сот тисяч гектарів. Проте в межах того, що в нас посівна кампанія – 10–12 млн. гектарів на ярі культури, це не є критичним», – підкреслив Тарас Висоцький.