Головна Війна проти України Посівна проведена успішно, засіяли 75% від торішніх площ, – Шмигаль

Посівна проведена успішно, засіяли 75% від торішніх площ, – Шмигаль

Посівна кампанія, попри безпрецедентні виклики, була проведена успішно. За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, засіяно 75% від минулорічних площ. Про це у своєму Телеграм-каналі написав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, передає «ПроАгро Груп».

Він зазначив, що у межах програми пільгових кредитів «5-7-9» для підтримки сільськогосподарських товаровиробників банки видали 38,5 млрд. грн. З них — 24 млрд. грн. за програмою державних портфельних гарантій.

Прем’єр зауважив, що тепер починається підготовка до збору врожаю, і назвав основні виклики, які стоять зараз перед аграріями:

  • перше – необхідність вивозу урожаю. Мінінфраструктури опрацьовує заходи щодо збільшення пропускної спроможності на західному кордоні України. Адже через блокування росією українських портів у нас залишається 23,5 млн. тонн зернових та олійних культур;
  • друге – збереження нового врожаю. Мінагрополітики розглядає можливість організації мобільних сховищ, враховуючи міжнародний досвід. Це дозволить Україні збільшити обсяги для зберігання на 10-15 млн. тонн;
  • третє – забезпечення пального для аграріїв.

Денис Шмигаль повідомив, що під час наради дав завдання профільним міністерствам та ВЦА забезпечити необхідну кількість дизельного палива на сезон збору урожаю. Він підкреслив, що уряд вжив усіх заходів, щоб успішно провести найскладнішу в історії посівну кампанію.

«Тепер маємо не менш успішно провести жнива та збір урожаю», – підсумував прем’єр-міністр.