Головна Війна проти України Україна готує «план Б» у разі неможливості деблокади морських портів

Україна готує «план Б» у разі неможливості деблокади морських портів

Керівництво держави продовжує спільно з міжнародними партнерами (ООН) працювати над вирішенням ситуації з транспортуванням зернових через морські шляхи. Як передає «ПроАгро Груп», про це перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький розповів в ефірі телемарафону.

«Сама ідея важлива і потрібна, без неї ми не зможемо реалізувати увесь експортний потенціал. І, зрозуміло, що для цього потрібно мати декілька факторів: це й достатньо протикорабельної зброї, і забезпечений гарантований військовий супровід. Тому продовжується робота в цьому напрямі. Коли будуть кінцеві узгоджені Україною деталі, можемо повідомити», – зазначив він.

Щодо того, наскільки швидко можна розмінувати узбережжя, то, як пояснив перший заступник міністра, є багато чинників, які наразі не дозволяють оцінити, як швидко це може статися.

«Це залежатиме від того, на якому етапі буде війна. Наша перемога – це зовсім інша швидкість. Якщо продовження бойових дій, це інші ризики. Тому усе варіюватиметься від зовнішніх факторів. Механізми є і досить швидкого розмінування, і навпаки. Тому горизонт важко окреслити», – розповів він.

Разом з тим, Україна вже готує додаткові потужності зі зберігання, аби у варіанті відсутності експорту через порти була змога зберігати і минулорічні залишки, і новий врожай, який уже за місяць активно збиратиметься, додав Висоцький.

«Зважаючи на перехідні залишки з минулого року і на прогноз врожайності цього року, може бути дефіцит в межах 10–15 млн. тонн. Тому зараз як «план Б» для зберігання збіжжя, в разі неможливості швидкого експорту, завозяться мобільні елеваторні банки та рукави, аби мати в резерві потенційне обладнання для зберігання цих додаткових тонн», – розповів він.

Загалом, підкреслив Висоцький, в Україні є тисячі елеваторних потужностей, і вони розподілені по всій території України.