Головна Новини Новини компаній Агрохолдинг I&U Group відкрив біогазовий комплекс на Кіровоградщині

Агрохолдинг I&U Group відкрив біогазовий комплекс на Кіровоградщині

14 серпня відбулося офіційне відкриття унікального біогазового комплексу потужністю 6 МВт/год, збудованого агрохолдингом I&U Group у партнерстві з ЄБРР.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на AgroTimes.

Комплекс перероблятиме відходи цукрового виробництва в сировину для теплової та електричної енергії. Планується, що він щорічно вироблятиме 48,180 тис. МВт “зеленої” електроенергії. Його будівництво тривало з грудня 2018 року, а загальна вартість проекту склала 23 млн євро.

“Комплекс відіграватиме важливу роль у покращенні економічного та екологічного стану регіону, тому ще на початку реалізації проєкт отримав підтримку Європейського банку реконструкції та розвитку. З боку цієї фінансової інституції було виділено кредит у розмірі 13 млн євро. Також I&U Group для будівництва комплексу залучив пільговий кредит від Фонду чистих технологій у розмірі 2 млн євро”, – зазначив засновник агрохолдингу Сергій Тарасов.

Переробка відходів цукрового виробництва в енергію відбуватиметься на гідравлічних реакторах за технологією анаеробних ферментаторів з гідравлічним перемішуванням.

Біогазовий комплекс дозволить холдингу I&U Group ефективно використовувати відходи цукрового виробництва та істотно поліпшити екологічну ситуацію поблизу заводу та селища Капітанівка. До того ж залишки від виробництва біогазу будуть використовуватися в якості біодобрив, які частково замінять компанії дорогі мінеральні добрива. Щороку комплекс вироблятиме 10-12 тис. тонн твердих мінеральних добрив.