Головна Новини Ринок України Імпорт свинини в Україну у листопаді скоротився на 23%

Імпорт свинини в Україну у листопаді скоротився на 23%

Упродовж листопада Україна, згідно з даними Державної митної служби, імпортувала 4,7 тис. тонн свіжого, охолодженого та мороженого м’яса свиней. Як зазначили в Асоціації «Свинарі України», це на 23% чи 1,4 тис. тонн менше ніж завезли за попередній місяць, повідомляє «ПроАгро Груп».

Рівень імпортної активності послабила як цінова динаміка на внутрішньому ринку свинини, так і відносне «затишшя» у країнах ЄС, вважають в асоціації.

«На середину листопада припав ціновий мінімум другого півріччя 2021-го, пов’язаний із сезонним спадом цін на ринку живця. Хоча вже у другій половині місяця котирування почали відновлюватися, вони не повною мірою надолужили втрачені у жовтні позиції. Тож середня ціна листопада була на 6,7% нижчою за жовтневий показник. Водночас ціни на свинину в країнах ЄС з кінця жовтня коливалися незначно у відповідь на збалансованішу ринкову ситуацію, тож зміна середньомісячної позначки не перевищила пари відсотків. Невідповідність цінової динаміки дещо знизила економічну привабливість завезення свинини з-за кордону», – прокоментували в аналітичному відділі АСУ.

Втім, не дивлячись на зменшення імпортного потоку у кінці осені, обсяги зовнішніх поставок м’яса свиней значно більші за ті, що фіксували до серпня цього року.

«Обсяг імпорту свинини за липень-листопад складає близько 24 тис. т, що перевищує річне надходження свинини з-за кордону у 2019-му. З іншого боку, готовність внутрішнього ринку поглинути більші обсяги як вітчизняної, так і імпортованої свинини свідчить про істотні резерви збільшення його ємності за сприятливих обставин», — зауважили аналітики.

Перегляди: 3